Wakacje w Niedzicy

Wielu z nas lubi mieć wakacje zaplanowane ze sporym wyprzedzeniem. Jest to całkiem dobry pomysł, zważywszy na płynące z tego korzyści jak na przykład niższe ceny biletów lotniczych przy rezerwacji z wyprzedzeniem. Jednakże z tego typu zalet korzystają głównie osoby planujące wojaże zagraniczne.
Sporo jest również miłośników polskich atrakcji turystycznych. Odpowiedni pomysł na wakacje znajdą zarówno zainteresowani górami, jak i preferujący nadmorską rekreację. Poza tym w naszym kraju można spotkać wiele wartych zobaczenia zabytków jak na przykład Zamek Dunajec w Niedzicy. Jest to warownia pochodząca z czasów średniowiecza. Ponadto atrakcję turystyczną stanowi również Jezioro Czorsztyńskie, a także drewniany zbudowany w stylu gotyckim Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie. Istotną atrakcją wspomnianego kościoła są dzwonki, których czas powstania szacuje się na piąty wiek. Ciekawostkę może stanowić fakt, iż kościół ten pojawił się w serialu „Janosik” – w scenie ślubu Janosika z Maryną. Ponadto zabytek ten znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, co może być swego rodzaju rekomendacją również dla zagranicznych turystów.
Również sama Niedzica jest bardzo urokliwa. Jest to wprawdzie niewielka miejscowość w województwie małopolskim, jednakże nie można odmówić jej pięknych widoków.
W poszukiwaniu miejsca na letni wypoczynek uwzględnia się też rzecz jasna warunki noclegowe w danym miejscu. Noclegi Niedzica oferuje w atrakcyjnych cenach oraz w dobre lokalizacji w pobliżu najbardziej interesujących atrakcji turystycznych.
Dla miłośników surowej i dzikiej przyrody ciekawym pomysłem może być spływ Dunajcem. Ponadto na tym obszarze znajduje się również Pieniński Park Narodowy. W bogatej ofercie okolicznych terenów jest także możliwość spędzenia urlopu na campingu. Można tu m.in. zatrzymać się z własną przyczepą campingową. Wśród dodatkowych atrakcji znajdują się np. boisko do piłki plażowej czy wypożyczalnia rowerów.
Jednakże Niedzica to nie tylko miejsce dobre na wakacyjny wypoczynek. Jest to również ciekawy wybór, gdy poszukujemy niebanalnego miejsca na urządzenie konferencji.
Niezależnie od konkretnych preferencji w przypadku poszukiwania miejsca na chociażby krótki urlop warto rozważyć Niedzicę z jej urokliwymi zakątkami i atrakcjami turystycznymi.