Najlepsze z najbardziej drogocennych owoców

Najlepsze z najbardziej drogocennych owoców

Borówka amerykańska to jagoda, jaka jest z powodzeniem pielęgnowana od okreslonego już okresu w naszych warunkach. Oprócz tego – jak podkreślają dane – Rzeczpospolita jest 3. państwem na świecie oraz 1. w Europie eksportującym owoce tej niezwykle cennej pod wieloma aspektami rośliny. Otóż borówka amerykańska cechuje się wspaniałymi atutami smakowymi, lecz także opowiadają się za nią walory lecznicze. Jest ona zwłaszcza bogatym źródłem witaminy C, zawiera też multum witamin z gromady B (B1, B2, B3, B6, kwas foliowy), witaminy A i E, jest bogata w polifenole oraz pektyny, innymi słowy gatunek błonnika pokarmowego, jaki rozpuszcza się w cieczy.

To jeszcze nie wszystko, bo w tych jagodach znajdują się również: Se, Zn, Cu, K, F, Mg, Na, Fe i Ca.
I jeszcze coś: w ogóle nie jest wysokokaloryczna. Zatem konsumujmy borówki, póki posiadamy je w sprzedaży, ponieważ to wyłącznie zdrowie.

Jeżeli ktoś ma działkę lub ogródek, zdoła zaopatrzyć się w sadzonki borowki amerykanskiej oraz rozpocząć tejże uprawę. Sadzonki borowki amerykańskiej dostępne są praktycznie w jakikolwiek centrum rolniczym. Można je uprawiać przez cały sezon, lecz najwygodniej czynić to na wiosnę oraz w jesieni. Zresztą w podobny sposób robi się z każdymi sadzonkami. Komfortowo również będzie złożyć zamówienie na borówkowe sadzonki za pomocą internetu. W internecie odnajdziemy multum propozycji w takim charakterze. Wystarczy wobec tego w daną wyszukiwarkę internetową wprowadzić hasło: borówka amerykańska sadzonki, a już po chwili przed swoimi oczyma przedstawi się mnogość stron oferujących przeważnie dwu lub trzyletnie rośliny, jakie już w nadchodzącym sezonie winny wydać plon.

sadzonki borowki amerykanskiej


Zabierając się za uprawę borówki, powinno się spełnić parę reguł, by swoje starania nie zmarnowały się. Roślina winna zostać posadzona na nastawieniu nasłonecznionym oraz wolnym od wiatru. Należy też przyrządzić dla niej stosownie zakwaszone, przepuszczalne i również zasobne w składniki pokarmowe podłoże.

Jesienny czas za pasem, zatem korzystajmy z propozycji w rodzaju: borówka amerykańska sadzonki bądź sadzonki borowki amerykanskiej oraz zakładajmy domowe plantacje.