Aranżujemy salon w stylu glamour

Jeśli od zawsze podobały nam się luksusowe domy i bogato zdobione mieszkania, zapewne z chęcią stalibyśmy się właścicielami podobnego obiektu czy lokalu użytkowego. Możemy coś takiego dla siebie wykreować, powoli wprowadzając styl glamour do posiadanych już pomieszczeń. Zacznijmy od salonu, który prawdopodobnie jest dla nas najważniejszym pokojem. To do niego wprowadźmy odrobinę stylu glamour, by dzięki temu przekonać się, czy ten kierunek architektoniczny rzeczywiście odpowiada naszym indywidualnym upodobaniom.

Zanim zakupimy ławy glamour, powinniśmy zadbać o pewne podstawy. Jeśli na ścianach naszego salonu wciąż widnieją wielokolorowe i zdarte już tapety, koniecznie je ściągnijmy i wygładźmy powierzchnię tynku. Następnie pomalujmy go na stosowany kolor – pastelowy beż lub róż – i zajmijmy się podłogą, układając na niej jasne, drewniane panele. Teraz, mając już przygotowaną pewną bazę, możemy zacząć wypełniać wnętrze całego salonu, początkowo kupując do niego różnorodne meble. Przydadzą nam się na pewno ławy glamour, krzesła, komplety wypoczynkowe czy całe meblościanki. Szukając ich w sklepach, pamiętajmy o tym, że meble glamour powinny być dość bogato zdobione. Teoretycznie z wyrobów o geometrycznych i prostych kształtach też jesteśmy w stanie utworzyć elegancki i luksusowy pokój, jednak będzie to i znacznie cięższe, i znacznie droższe. Do takich wyrobów meblarskich musielibyśmy bowiem dokupić mnóstwo dodatkowych elementów dekoracyjnych, za które słono byśmy zapłacili. Aby tego uniknąć, od razu sięgajmy po ekskluzywne ławy glamour, które z powodzeniem zastąpią nam pozostałe akcesoria.

Jeżeli jednak z czasem uświadomimy sobie, że w salonie glamour nie czujemy się zbyt dobrze i komfortowo, pamiętajmy, by nie zmuszać się do stosowania wyłącznie tego stylu architektonicznego. Do wyboru mamy jeszcze wiele innych, równie ciekawych kierunków, dlatego zapoznajmy się z nimi i odkryjmy ich główne zasady. Nawet zaaranżowany już salon możemy przecież zawsze z łatwością odmienić.